Projekt ,,Enjoy My Origin"

Projekt ,,Enjoy My Origin”

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku nawiązała współpracę Komitetem Lokalnym AIESEC Polska w Kielcach. Efektem porozumienia była realizacja projektu Enjoy My Origin w dniach 21-27.10.2013r. w szkole w Jeziorku oraz pobyt studentki-wolontariuszki z Gruzji, Ketevan Tabatadze.

Projekt Enjoy My Origin to warsztaty językowe skierowane do uczniów szkół podstawowych. Zwraca on uwagę na wielokulturowość, daje też szanse zdobycia oraz rozwoju umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Poprzez bezpośredni kontakt z różnymi nacjami otwiera okno na świat. Są to tygodniowe warsztaty prowadzone przez doświadczonych praktykantów z najdalszych zakątków świata. Każdy z praktykantów profesjonalnie przygotowuje indywidualny program zajęć, którego celem jest edukacja językowa oraz poszerzenie wiedzy o świecie poprzez bezpośredni kontakt z obcą kulturą.. Zajęcia prowadzone są za pomocą różnych metod, takich jak nauka poprzez gry, zabawę oraz inne zajęcia interaktywne i prezentacje.

Pobyt wolontariuszki mógł być możliwy dzięki wsparciu finansowemu ze strony rodziców, którym dziękuje dyrektor szkoły i uczniowie.