Program ,,WF z klasą"

Pod taką nazwą kryje się ogólnopolska akcja edukacyjna, do której przystąpiła Publiczna Szkoła Podstawowa w Jeziorku.

"WF z klasą" to ogólnopolska akcja edukacyjna, mająca zmienić myślenie o lekcjach WF-u w polskich szkołach. Dotyczy aktywności sportowej i rekreacyjnej dzieci i młodzieży, ma rozwijać sprawność fizyczną i wspomagać zdrowie. Program "WF z klasą" ma inicjować działania szkół i władz lokalnych zmierzających do polubienia tej lekcji. Ma służyć poprawie warsztatu nauczycieli i wsparciu szkół, m.in. poprzez przygotowanie opracowanych przez specjalistów propozycji zajęć. Program jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki, pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej.

W pilotażowym programie weźmie udział 150 szkół, w tym PSP w Jeziorku. Szkoła już zaangażowała się w program. A jednym z jego zdań jest prowadzenie bloga, w którym na bieżąco wszyscy będą informowani o szkolnych działaniach.

Blog naszej szkoły-Blog Sportowców z Jeziorka http://blogiceo.nq.pl/spjeziorko/