Program ,,Edukacja przez szachy w szkole"

Od września 2013 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku zostanie wprowadzony nowy projekt o nazwie ,,Edukacja przez szachy w szkole”, który realizowany będzie przez klasę pierwszą i kontynuowany przez kolejne dwa lata.

Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani Joanna Rogula-Dziekan.

Gra w szachy jest bardzo starą grą, najprawdopodobniej grano w nią już kilka tysięcy lat temu. W dawnych czasach w szachy grali tylko królowie, książęta, rycerze i damy dworu w zamkach i pałacach, dlatego też nazywano szachy ,,królewską grą”. Dziś wprowadzając ją do szkół, chcemy nauczyć dzieci logicznego myślenia, orientacji przestrzennej oraz myślenia analitycznego.

Projekt będzie realizowany we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym, który doposaży naszą szkołę w 15 kompletów szachów, tablicę instruktażową oraz przeszkoli nauczyciela do prowadzenia zajęć.

Uczniowie klasy pierwszej dodatkowo będą mieli ocenę opisową z przedmiotu ,,Edukacja przez szachy” na świadectwie szkolnym.