Program nauczania interdyscyplinarnego

We wrześniu 2012 Publiczna Szkoła Podstawowa im Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku zgłosiła swój udział w projekcie

„Opracowanie i upowszechnienie innowacyjnego programu nauczania interdyscyplinarnego z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych i technicznych dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych”.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Człowiek – najlepsza inwestycja”, którego głównym beneficjentem - liderem jest Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św.

Projekt będzie realizowany w okresie: od lutego 2013 r. do czerwca 2015r.

Celem projektu jest:

- zwiększenie efektywności kształcenia w ramach II etapu edukacyjnego w zakresie przyrody, matematyki, zajęć komputerowych i zajęć technicznych poprzez opracowanie i upowszechnienie innowacyjnego programu nauczania interdyscyplinarnego;

- wzrost umiejętności dydaktycznych wśród nauczycieli w zakresie interdyscyplinarnego nauczania treści programowych z przyrody, matematyki zajęć komputerowych i technicznych;

- wzrost umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce wśród uczniów w szczególności w zakresie praktycznego zastosowania matematyki i informatyki, w wyjaśnianiu zjawisk przyrodniczych oraz zagadnień technicznych.

Do programu muszą przystąpić wszyscy uczniowie oddziałów klas czwartych w roku szkolnym 2013/2014 i 2014/2015.

Zajęcia dla uczniów będą odbywać się w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych w szkole wg programu nauczania.

Dla potrzeb projektu dla każdej szkoły zostanie zakupiony niezbędny sprzęt i oprogramowanie do przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, technicznych i informatycznych. (średnio dla szkoły na kwotę ponad 45.000zł)

Nauczyciele, którzy będą uczestniczyć w projekcie: Barbara Sikora, Ewa Binkowska, Agata Jaworska, Marta Styczeń.