• Do wakacji: 58 dni
1

Kartka z kalendarza

Finał Świetokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej

Dnia 20.11.2012 roku w Kieleckim Centrum Bilardowym odbył się turniej Masters podsumowujący cykl rozgrywek Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej 2012. W obecnym sezonie w sześciu turniejach wystartowało około stu zawodników reprezentujących 15 uczniowskich klubów. Wśród nich i nasza drużyna UKS Jeziorko w składzie: Kacper Kuchniak, Wiktor Dudzic, Adrian Sitek, Piotr Mazur, Mateusz Metryka, Mateusz Saramak, Maciej Skowron, Jakub Tatarek, Mikołaj Agatowski, Dawid Kuchniak oraz uczniowie Zespołu Szkół w Nowej Słupi reprezentujący nasz klub: Weronika Klusek, Daria Szumielewicz, Karolina Metryka, Wiktor Sitek, Filip Rola i Mateusz Bzymek. Opiekunem uczniów był nauczyciel PSP w Jeziorku Marek Telka.

Szósta edycja miała bardzo uroczystą oprawę. Gośćmi ceremonii otwarcia byli: Marcin Krzemiński – członek Zarządu Światowej Federacji Bilarda, Leszek Wnętrzak – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego oraz dyrektorzy szkół. Obaj panowie życzyli wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu i wyników na miarę tych, które osiągają reprezentanci naszego kraju. Na zakończenie części oficjalnej zostały wręczone pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za współpracę dla Dyrektorów szkół, w których działają szkolne sekcje bilardowe.

W wyniku zaciętej rywalizacji w szóstym turnieju nasi zawodnicy zajęli wysokie miejsca. W grupie dziewcząt Weronika Klusek zakończyła zawody na III miejscu, natomiast w grupie chłopców młodszych Adrian Sitek zajął I miejsce, a Wiktor Sitek III miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej całego sezonu nasz zawodnik Adrian Sitek zajął III miejsce, natomiast klub UKS Jeziorko uplasował się na IV pozycji.

Podsumowania ogólnego szóstej edycji Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej dokonał Marek Karlikowski – organizator zawodów. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody, a wszystkie drużyny otrzymały puchary.