Młodzieżowy Turniej Bilardowy o Puchar Posła na Sejm RP Lucjana Pietrzczyka

Dnia 15 grudnia 2012 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku odbył się Młodzieżowy Turniej Bilardowy o Puchar Posła na Sejm RP Pana Lucjana Pietrzczyka.

Do turnieju zgłosiło się szesnastu zawodników, których uroczyście powitał Dyrektor szkoły Pan Zdzisław Dudzic. Dobra atmosfera i sportowa rywalizacja towarzyszyła uczestnikom od samego początku do końca rozgrywek. W trakcie gier zawodnicy mogli liczyć na słodki poczęstunek przygotowany przez Zarząd Stowarzyszenia i Radę Rodziców.

Mecze finałowe rozgrywane były w obecności Pana Posła Lucjana Pietrzczyka, fundatora pucharów oraz zaproszonych gości: Radnego Powiatu Kieleckiego Pana Mieczysława Kędzierskiego, Radnych Gminy Nowa Słupia Pana Jerzego Domańskiego i Józefa Świetlika oraz Sołtysa wsi Dębno Pana Stanisława Cisłowskiego.

Obecność licznie zgromadzonej publiczności zmobilizowała zawodników do gry na najwyższym poziomie, a ciekawe zagrania nagradzane były brawami.

Zwycięzcą turnieju został Mateusz Saramak pokonując w finale Piotra Mazura, natomiast w meczu o trzecie miejsce Mateusz Metryka pokonał Macieja Skowrona.

Po zakończeniu rywalizacji podsumowano rozgrywki, wręczono puchary, a Pan Dyrektor Zdzisław Dudzic podziękował wszystkim zgromadzonym, wspierającym działalność szkoły, którzy i tym razem okazali dobre serce. Pan Mieczysław Kędzierski podarował komplet bil i kije, natomiast Pan Jerzy Domański przekazał 400 złotych na zakup sprzętu do gry w bilard.

Na turnieju obecna była również Pani Renata Baran-sponsor szkoły, właścicielka firmy ,,Jarpol” z Jeziorka, która wspólnie z mężem ufundowali w 2010 roku dwa komplety bil i kije do gry w bilard, kiedy w szkole zaczynała się przygoda z bilardem. Dzięki ich dobroci uczniowie mogą wyjeżdżać na zawody bilardowe i rywalizować jak równy z równym z innymi.