Zawody gminne w mini piłkę siatkową

W dniach 13 i 14 lutego 2013 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda odbyły się gminne zawody w mini piłkę siatkową dziewcząt i chłopców.

Do udziału w każdej kategorii zgłosiło się 6 drużyn reprezentujących szkoły: Jeleniów, Mirocice, Nowa Słupia, Stara Słupia, Rudki i Jeziorko.

Nasze drużyny wystąpiły w składach. Dziewczęta: Zuzanna Binkowska, Julia Róg, Natalia Sikora, Natalia Buczek, Angelika Ceglarska, Diana Kaczmarska, Karolina Kurpińska i Maria Markiewicz. Chłopcy: Mikołaj Agatowski, Dawid Kuchniak, Piotr Mazur, Mateusz Metryka, Mateusz Saramak, Adrian Sitek i Maciej Skowron.

Opiekunami naszych zawodników byli: Joanna Rogula-Dziekan i Marek Telka.

Zarówno turniej dziewcząt jak i chłopców przeprowadzono w dwóch grupach(3 zespołowych) systemem ,,każdy z każdym”, a następnie zwycięzcy grup walczyli w finale, natomiast zespoły zajmujące drugie miejsca rywalizowały w meczu o 3 miejsce.

Dobra atmosfera i sportowa rywalizacja towarzyszyła uczestnikom od samego początku do końca rozgrywek. W trakcie gier zawodnicy mogli liczyć na słodki poczęstunek ufundowany przez Zakład ,,Mister” Dorotę, Jarosława, Karola i Ryszarda Binkowskich.

Niespodzianką dla wszystkich był pokaz sztuczek i kozłowania piłką przygotowany przez nowicjuszy z zakonu oblatów na Świętym Krzyżu, Piotra i Wojtka.

Po zakończeniu rywalizacji podsumowano rozgrywki, wręczono dyplomy i puchary ufundowane przez Radę Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku, a Pan Dyrektor Zdzisław Dudzic podziękował wszystkim zawodnikom i opiekunom za liczny udział w zawodach, oraz zaprosił do udziału w zawodach w przyszłym roku.

Końcowa klasyfikacja w kategorii dziewcząt:

I miejsce - SP Jeziorko

II miejsce - SP Rudki

III miejsce - SP Nowa Słupia

IV miejsce - SP Mirocice

V  miejsce - SP Stara Słupia

VI miejsce – SP Jeleniów

Końcowa klasyfikacja w kategorii chłopców:

I miejsce - SP Nowa Słupia

II miejsce - SP Rudki