Zawody gminne w mini piłkę koszową

W dniach 15 i 16 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół w Nowej Słupi odbyły się gminne zawody w piłkę koszykową dziewcząt i chłopców.

Do udziału w każdej kategorii zgłosiło się 7 drużyn reprezentujących szkoły: Jeleniów, Mirocice, Nowa Słupia, Stara Słupia, Rudki, Jeziorko i Paprocice.

Nasze drużyny wystąpiły w składach. Dziewczęta: Katarzyna Wrona, Natalia Sitek, Natalia Sikora, Natalia Buczek, Angelika Ceglarska, Diana Kaczmarska, Karolina Kurpińska i Maria Markiewicz. Chłopcy: Wiktor Dudzic, Krystian Bryła, Kacper Kuchniak, Dawid Kuchniak, , Mateusz Metryka, Mateusz Saramak i Adrian Sitek.

Opiekunem naszych zawodników była pani Joanna Rogula-Dziekan.

Zarówno turniej dziewcząt jak i chłopców przeprowadzono w dwóch grupach (3 i 4  zespołowych) systemem ,,każdy z każdym”, a następnie zwycięzcy grup walczyli w finale, natomiast zespoły zajmujące drugie miejsca rywalizowały w meczu o 3 miejsce.

Dobra atmosfera i sportowa rywalizacja towarzyszyła uczestnikom od samego początku do końca rozgrywek. W trakcie gier zawodnicy mogli liczyć na słodki poczęstunek i herbatę.

Po zakończeniu rywalizacji podsumowano rozgrywki, wręczono dyplomy, a Pani Dyrektor Małgorzata Jakubczyk  podziękowała wszystkim zawodnikom i opiekunom za liczny udział w zawodach, oraz zaprosiła do udziału w zawodach w przyszłym roku.

Końcowa klasyfikacja w kategorii dziewcząt:

I miejsce - SP Mirocice

II miejsce - SP Jeziorko

III miejsce - SP Rudki

IV miejsce - SP Stara Słupia

V-VII  miejsce - SP Nowa Słupia, SP Jeleniów, SP Paprocice

Końcowa klasyfikacja w kategorii chłopców:

I miejsce - SP Nowa Słupia

II miejsce - SP Rudki