II Turniej Młodzieżowej Ligi Bilardowej

Blisko dziewięćdziesięciu zawodników wzięło udział w drugiej kolejce rozgrywek Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. To nowy rekord frekwencji. Duża w tym zasługa osób prowadzących szkolne sekcje, dzięki którym bilard stał się bardziej popularny wśród uczniów naszego regionu. W tej edycji, w porównaniu z latami ubiegłymi, występuje więcej zawodniczek i zawodników ze szkoły podstawowej. Dla zdecydowanej większości z nich są to ich pierwsze zawody w życiu. Rozpoczęcie przygody ze sportem bilardowym w tak młodym wieku pozwala mieć nadzieję, że poziom gry z każdym rokiem będzie coraz wyższy.

Zanim przystąpiono do pojedynków odbyła się prezentacja zawodników, którzy brali udział w ostatnich Mistrzostwach Polski Juniorów. Spośród uczestników ligi młodzieżowej nasze województwo reprezentowali: Roksana Siekierska, Damian Wereszczak (UKS Żaczek Połaniec) oraz Dominik Gawroński (UKS Milek Chotel Czerwony).

W gronie dwudziestu ośmiu zawodniczek po raz drugi w tej edycji rozgrywek zwyciężyła Roksana Siekierska (Żaczek Połaniec). Miejsce drugie zajęła Ola Dulewicz (UKS Przyłogi), a na trzecim, Ewa Jarosińska (Orły Bodzentyn) i Weronika Klusek (UKS Jeziorko). W turnieju juniorów mecz finałowy był wewnętrzną rozgrywką zawodników Żaczka Połaniec. Również tutaj drugie z rzędu zwycięstwo zapisał na swoim koncie Damian Wereszczak. Stopień niżej na podium stanął Sebastian Sobierajski. Na miejscu trzecim zawody zakończyli: Mateusz Smorga (Miłek Chotel Czerwony ) i Wiktor Sitek (UKS Jeziorko).

W grupie pupili najlepszym okazał się Dominik Gawroński. Dominik również ma na swoim koncie dwa ligowe zwycięstwa. Tym razem w finale pokonał zawodnika z Przyłóg Dawida Gawła. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z UKS Jeziorka, Mateusz Saramak i Piotr Mazur. Tradycyjnie zawodnicy z miejsc I-III zostali nagrodzeni pucharami. Dodatkowo finaliści od firmy QS Media otrzymali pamiątkowe kubki z logo ligi młodzieżowej.

Po dwóch turniejach w klasyfikacji drużynowej miejsce pierwsze zajmuje zespół UKS Żaczek Połaniec 46 pkt. Tuż za nim znajduje się UKS Miłek Chotel Czerwony -42 pkt, a na trzecim UKS Jeziorko 37 pkt. W rankingu indywidualnym wśród dziewcząt prowadzi Roksana Siekierska (Żaczek Połaniec). W grupie juniorów liderem jest kolega klubowy Roksany, Damian Wereszczak, a w grupie pupili Dominik Gawroński (Miłek Chotel Czerwony).

Trzecia kolejka zostanie rozegrana 11 czerwca.