Świąteczne pieczenie pierników w klasie III

Okres przed Świętami Bożego Narodzenia kojarzy się z ubieraniem choinki, świątecznymi wypiekami oraz innymi świątecznymi przygotowaniami. W dniu 10 grudnia 2018r. w klasie II i III odbyło się wielkie pieczenie świątecznych pierników.

Dzieci zaopatrzone w fartuchy, wałki i foremki same wałkowały i wycinały foremkami ulubione kształty. Pełne blaszki gotowych do upieczenia ciasteczek dzieci piekły pod czujnym okiem wychowawczyń i dwóch mam: pani Jolanty Kaczmarskiej, która wcześniej przygotowała ciasto i pani Anastazja Pokrzywa. W szkole unosił się zapach pierników, kojarzony z tym magicznym okresem świątecznym. Po wystygnięciu pierniczki były przyozdobione przez dzieci według własnych upodobań. Trudno było powstrzymać się od kosztowania tych wspaniałych słodkości. Każdy pierniczek był piękny i wyjątkowy. Dzieci mogły się same o tym przekonać, bo na koniec odbyła się słodka degustacja, część pierniczków dzieci zabrały do domu aby pochwalić się rodzicom. Pieczenie i zdobienie pierników sprawiło dzieciom wielką radość. Odbyło się w miłej, świątecznej atmosferze.